Srpen 2009

Aro Volturi

31. srpna 2009 v 18:33 | Lucyk

Aro


Celé jméno: Aro Volturi
Stav: Upír
Datum narození: 1000 před Kristem
Původně pochází z: Itálie
Barva vlasů: Černá
Barva očí: Upíří karmínově červená ale zamlžená a mléčná
Fyzický popis: Aro má velmi bledou pokožku, která je skoro průsvitná. Je podobná cibulové slupce. Jeho vlasy jsou velmi dlouhé a černé jako uhel. Když se pohybuje, vypadá to, jako kdyby se vznášel.
Výjimečné nadání: Může ve tvé mysli přečíst tvou minulost, ale potřebuje se nejdřív té osoby dotknout.
Povolání: Aro uchovává pro Volturiovi dějiny.
Rodinní příslušníci: Vůdce Volturiů společně s Marcem a Caiem.
Osobní historie: Jeden ze tří upírů z Itálie, kteří žili, jak to Edward popsal, velmi vzdělaný a civilizovaný život. Carlisle na ně narazil, když sám pátral po pravdě ohledně jeho přirozenosti. Ti italští upíři se snažili Carlislea odnaučit "jeho averzi k přirozenému zdroji potravy," ale neuspěli. Jejich podoba byla namalována v několika Solimenových malbách.
On je jeden z vůdců Volturiových a je výjimečně nadaný. Jeho schopnost číst myšlenky je mnohem dokonalejší, protože může slyšet každou myšlenku, kterou jsi kdy měl. Ale potřebuje se tě dotknout, aby slyšel tyto myšlenky. Nemůže je slyšet ze vzdálenosti.
Je známo, že Aro vyvraždil celou vesnici, když se snažili upálit Jane a Aleka na hranici za čarodějnictví. Chtěl, aby byli starší, než budou přeměněni. Vesničané ho přinutili jednat dříve, než chtěl.
Aro odmítl pomoct Edwardovi se zabít, když poprvé žádal o pomoc. Aro se vždy zajímal o Edwardovo nadání a snažil se ho přemluvit, aby se přidal k Volturiovým namísto spáchání sebevraždy. Dovolil Edwardovi vzít Bellu zpátky do Forks s příslibem, že bude záhy přeměněna.
Aro jedná jako mluvčí za zbytek Volturiových.


Caius Volturi

31. srpna 2009 v 18:31 | Lucyk

Celé jméno: Caius Volturi

Stav: Upír
Datum narození: 1000 před Kristem
Původně pochází z: Itálie
Barva vlasů: Bílá
Barva očí: Upíří karmínově červená
Fyzický popis: Caius má velmi bledou pokožku, která je skoro průsvitná. Je podobná cibulové slupce. Jeho vlasy jsou dlouhé na ramena, stejně bílé jako jeho pokožka. Když se pohybuje, vypadá to, jako kdyby se vznášel.
Rodinní příslušníci: Vůdce Volturiových společně s Marcem a Arem.
Osobní historie: Jeden ze tří upírů z Itálie, kteří žili, jak to Edward popsal, velmi vzdělaný a civilizovaný život. Carlisle na ně narazil, když sám pátral po pravdě ohledně jeho přirozenosti. Ti italští upíři se snažili Carlislea odnaučit "jeho averzi k přirozenému zdroji potravy," ale neuspěli. Jejich podoba byla namalována v několika Solimenových malbách.
Jako jediný z vůdců Volturiových Caius byl neústupný ohledně toho, že Belle nebude dovoleno opustit Itálii naživu. Když bylo zjištěno, že Edward plánoval Bellu přeměnit, Caius byl zklamaný, ale Aro ho ujistil, že se je znovu pokusí přesvědčit, aby se přidali k nim.


Renée Dwyerová

31. srpna 2009 v 18:21 | Lucyk |  Renée Dwyerová
Celé jméno: Renée Higginbotham Dwyerová
Stav: Člověk
Datum narození: 1968
Původně pochází z: Phoenix, Arizona
Barva vlasů: hnědá
Barva očí: hnědá
Fyzický popis: Vypadá jako Bella, ale s krátkými vlasy a mimickými vráskami.
Rodinní příslušníci: Dcera - Isabella Swanová, Manžel - Phil Dwyer, Ex-manžel - Charlie Swan
Osobní historie: Renée a Charlie nebyli nijak dlouho oddáni. Jejich dcera, Bella, se narodila v září roku 1988 a oni se rozvedli v březnu roku 1989. Přestěhovala se do Riverside v Californii, dokud Belle nebylo pět let, a tehdy se přestěhovala do Phoenixu, Arizona, kdy dodnes stále žije.
Okolo roku 2004 ona potkala a zamilovala se do druholigového hráče baseballu, který se jmenoval Paul Dwyer, kterého si později vzala. Bylo pro ně těžké trávit spolu čas, když on byl vždy na cestách a ona musela zůstat doma s Bellou. Bella se rozhodnula, že se přistěhuje za otcem, uvolní Renée, aby mohla cestovat spolu s jejím novomanželem.
Ona je navzdory svému věku popsána spíš jako dítě než jako dospělá. Ona je svobodomyslné povahy a častokrát zapomnětlivá.


Charlie Swan

31. srpna 2009 v 18:20 | Lucyk |  Charlie Swan

Charlie SwanCelé jméno: Charlie Swan
Stav: Člověk
Datum narození: 1964
Původně pochází z: Forks, Washington
Povolání: Policejní náčelník
Rodinní příslušníci: Dcera - Isabella Swanová, Ex-manželka - Renée Dwyerová
Koníčky: Rybaření
Auto: Policejní auto
Osobní historie: Charlie a Renée nebyli nijak dlouho oddáni. Jejich dcera, Bella, se narodila v září roku 1988 a oni se rozvedli v březnu roku 1989. Ačkoli teď už je rozvedený sedmnáct let, nikdy opravdu nezapomněl na svou ex-manželku.
Když byla malá, Bella jezdila na návštěvu na jeden měsíc v létě. Když jí bylo čtrnáct, zarazila to a vyžadovala prázdniny s jejím otcem někde jinde. Oni obvykle jezdily do Kalifornie. Když se Renée znovu vdala, Bella cítila potřebu poskytnout své matce nějaký čas o samotě s jejím novým manželem a odjela žít s Charliem do Forks. Charlie udělal všechno, co mohl, aby se Bella cítila jako doma, dokonce ji koupil auto.
Charlie je policejní náčelník ve městě Forks.


Emmet Cullen

31. srpna 2009 v 18:15 | Lucyk

Emmett Cullen


Celé jméno: Emmett McCarty Cullen
Stav: upír
Datum narození: 1915
Datum přeměny na upíra: 1935 - dva roky po Rosalii - bylo mu 20.
Původně pochází z: Tennessee

Barva vlasů: Tmavá

Barva očí: upírská zlatá/černá
Výška: 195,5 cm
Fyzická popis: Velký, svalnatý, hmotnosti jako vzpěrač, kudrnaté vlasy
Výjimečné nadání: Síla

Povolání: V současné době zapsaný na Střední škole ve Forks

Rodinní příslušníci: Oženěn za Rosalii
Příčina přeměny: Carlisle Cullen
Záliby: soutěžení jakéhokoli druhu
Auto: červený džíp Wrangler
Osobní historie: V roce 1935 Emmett byl na lovu v horách Tennessee, když byl napaden medvědem. Byl velmi blízko smrti, ale Rosalieho našla a odnesla ho ke Carlisleovi, aby ho zachránila. Emmett popisuje tu událost jako zachránění andělem, který ho potom odnesl k Bohu. Jakmile se bolest vytratila, Rosalie a Carlisle mu vysvětlili situaci, a k jejich překvapení, celá upírská záležitost ho nezneklidnila. Jeho vlastními slovy:" Ale pokud Carlisle a Rosalie, můj anděl, byli upíři, jak hrozné by to mohlo být?" Zpočátku měl problémy s pravidly a při několika příležitostech ochutnal lidskou krev.
Oženil se s Rosalie, a oženil se s ní několikrát pro efekt. Emmett udělá cokoliv, aby učinil Rosalii šťastnou, a jelikož Rosalie má ráda šťastnou pozornost a chystá se předvádět, mají svatbu za každé uplynutí několika let. Častokrát on a Rosalie žijí odděleně od ostatních jako novomanželský pár

Bella Swanová-později Cullenová

31. srpna 2009 v 18:10 | Lucyk |  Bella Swanová / Cullenová
O Isabelle Swanové

Celé jméno: Isabella Swanová

Stav: Člověk

Datum narození: 13. září 1987
Původně pochází z: Phoenixu, Arizona
Barva vlasů: Hnědá
Barva očí: Hnědá
Výška: 162, 5 cm
Fyzická popis: "Bella má velmi světlou pleť, dlouhé, rovné, tmavě hnědé vlasy a čokoládově hnědé oči. Její obličej má srdcovitý tvar, široké čelo, velké, hluboko posazené oči, vystouplé lícní kosti, tenký nos a úzkou čelist se špičatou bradou. Její rty jsou poněkud neúměrně velké, trochu příliš plné k její bradě. Její hnědé obočí je tmavší než její vlasy a rovnější, než že jsou klenutá. Je štíhlá, ale vůbec ne svalnatá, váží okolo 52 kilogramů. Má krátké a široké nehty na rukou, protože má nervní zlozvyk kousat si je."
Charakteristický rys: Nesmírně náchylná k nehodám
Povolání: V současné době zapsaná na Střední školu ve Forks, práce na částečný úvazek v Newtonově prodejně sportovních potřeb
Rodinní příslušníci: Matka - Reneé Dwyerová, nevlastní otec - Phil Dwyer, otec - Charlie Swan
Přezdívky: Pro přátele Bells nebo Bell pro Charlieho.
Auto: Červený náklaďáček 1953 Chevy Pickup, spravený motocykl
Osobní historie: Bella se narodila ve Forks, ale její matka a otec se rozvedli, když jí bylo šest měsíců. Většinu svého dětství strávila v Kalifornii a později ve Phoenixu v Arizoně, kde nebyla velmi oblíbená a nikdy neměla pocit, že zapadla. Je příšerně nemotorná a pro své vlastní dobro se pokouší vyhýbat sportu a tanci.
Když se její matka znovu vdala, Bella se rozhodla vrátit zpět do Forks, aby žila se svým otcem. Bella se cítila trochu provinile, že její matka kvůli ní nemlže trávit tolik času cestováním se svým novým manželem, a tak dobrovolně, ale ne nadšeně, přestěhovala k tátovi. Ten ji koupil náklaďáček a snažil se, aby se ve svém novém domově cítila příjemně.
Ve škole byla Bella přijata s velkým zájmem a hned se spřátelila s několika lidmi. Poprvé spatřila Edwarda a jeho rodinu při přestávce na oběd a bylo ji řečeno, že se obvykle straní společnosti. Na hodině biologie byla Bella přinucena posadit se vedle Edwarda, protože to bylo jediné neobsazené sedadlo ve třídě. Reagoval na ni podivně, způsobil tím, že si myslela, že ji nenávidí. Nebyli to ani dva týdny poté, když se Edward vrátil do školy a Bella se s ním mohla pořádně seznámit.
Po nějakém čase, Bella odhalí Edwardovo tajemství a akceptuje ho jako upíra. Několikrát ji zachrání život a to způsobí, že se jeho posláním stane udržovat ji mimo nebezpečí. Dvojice se do sebe zamiluje, přestože je všechno proti nim. Bella se stává obětí Jamese a je zachráněna, když se Edward napije její krve a zabrání jedu rozšířit se po těle.
Na své osmnácté narozeniny se Bella řízne o papír a je vystavena obrovskému nebezpečí u Cullenů doma. Kvůli tomu se jí Edward rozhodne opustit. Bella přežívá v téměř strnulém stavu týdny potom a jen tak tak zvládne chodit do školy a do práce. Rozhodne se riskovat, aby "uslyšela" Edwardův hlas a získá pomoc Jacoba Blacka v přestavování motocyklu. Z těch dvou se stane velmi dobří přátelé, dříve než se Jacob přidá do toho kultu. Bella se dozví, že Jacob a ostatní náctiletí Quileutští kluci jsou vlkodlaci.
Když se Alice vrátí do Forks, poví Belle, že si Edward myslí, že je mrtvá a má v úmyslu se zabít. Ty dvě pádí do Itálie, kde Edwarda zastaví a jsou zadrženi Volturiemi. Vrátí se do Forks se slibem, že se s Belly stane upír. Doma, Edward souhlasí se přeměnou Belly, pokud se za něj nejdříve provdá.

STARS: Robert Pattinson se porval

31. srpna 2009 v 17:44 | Lucyk |  !!!Novinky!!!
S pořádně ostrou kočkou se mohla porvat star upírského filmu Stmívání Robert Pattinson...
Skutečnost, ale bude zřejmě úplně jiná. Robert je totiž velice pracovitý, a tak ihned potom, co skončilo natáčení Twilight New Moon, začal pracovat na dalším filmu. Tentokrát půjde o tragické milostné drama, ve kterém si Robert zahraje jednoho z milenců a partnerku mu bude dělat o pět let starší Emilie de Ravin. Právě proto, že film nebude žádná sladká romantika, ale drsné drama, nechal si Robert na tváři vytvořit pořádnou odřeninu. Abychom se dozvěděli, kvůli které scéně, se maskérky na Robertovi takhle vyřádili, si však musíme počkat až do roku 2010.

Víš o Robertovi všechno?

  • Narodil se: 13.5.1986
  • Pochází z Londýna, Anglie
  • Měří 185 cm
  • S herectvím začal jako teenager
  • Zkoušel se prosadit jako model
  • Proslavil se až filmem Harry Potter a Ohnivý pohár
  • Jeho vzor je Jack Nicholson
  • Miluje snowboarding, fotbal a lyžování
  • Hraje na kytaru a klávesy
Zdroj: Bauermedia

Nedokážeš ani na minutu přestat myslet na cool ságu Twillight? Tak mrkni na fanclub...

31. srpna 2009 v 15:43 | Lucyk |  !!!Novinky!!!
Nedokážeš ani na minutu přestat myslet na cool ságu Twillight? Tak mrkni na fanclub...
Stmívání je prostě hit a pořád se kolem něj něco děje. Nemůžeš být u toho a někdy dokonce nemáš ani čas, abys důkladně projížděl/a internet a důležité ifnormace hledal/a. Od toho jsou tu fancluby! Twilight jich má opravdu mnoho, my jsme je za tebe prošli a zjistili, že jen pár jich stojí za to...

Co se dozvíš?

Každičkou informaci o hercích ze Stmívání, o tom, jak se jednotlivé díly natáčeli. Kdo s kým, co zažil. Co mají tví oblíbení herci rádi a také vešekeré aktuální novinky a drby. Navíc pokud se začne chystat natáčení dalšího dílu této cool ságy, fanclub určitě bude první, kdo to zjistí.

A dál?

Pokud se staneš členem fanclubu, budou ti chodit pozvánky na různé akce, kde můžeš hrdiny Twilight spatřit naživo. Nikdo přeci neřekl, že nidky nepřijedou do Evropy... Dál tu najdeš mega moc fotek, videí, plakátů a kreseb a budeš mít přístup k oficálním autogramům.

To pořád není všechno

Fancluby pořádají různé srazy, ať už mezinárodní nebo jen v rámci své země, kterých se budeš moci také účastnit nebo se budeš moci účastnit různých fanouškovských soutěží o opravdu cool ceny. Navíc tu můžeš o Twillight donekonečna debatovat s dalšími fans.

Zdroj: Bauermedia

Rozbřesk (Breaking down)

31. srpna 2009 v 15:33 | Lucyk |  Rozbřesk

Rozbřesk (Breaking down)

V srpnu roku 2008 byl dokončen čtvrtý díl a 25.3.2009 vyšel i v ČR. Je rozdělen na tři části. První část: Isabella se vdala za Edwarda a po svatební cestě zjišřuje, že je nejspíš těhotná - s upírem! Druhá část: Tu vypráví vlkodlak Jacob Black, který musí přihlížet, jak těhotnou Bellu její dítě zabíjí. Třetí část: Bella, která přežila porod, teď musí chránit svou dceru před hrozícím nebezpečím.


Zatmění (Eclipse)

31. srpna 2009 v 15:32 | Lucyk |  Zatmění

Zatmění (Eclipse)

Původně to měl být polsední díl trilogie, byl ale tak úspěšný, že Stephanie napsla ještě další pokračování, snad nejnapínavější ze všech. Bella se v něm musí rozhodovat mezi láskou k upírovi Edwardovi nebo k vlkodlakovi Jacobovi. Mezitím jí o život usiluje upírka Victorie z prvního dílu s celou armádou novorozených upírů. Bellu zachraňuje Edward s rodinou i Jacob se s vou vlkodlačí smečkou. Bella nemá jednoduché rozhodování

Nový Měsíc (New Moon)

31. srpna 2009 v 15:30 | Lucyk |  Nový Měsíc

Nový Měsíc (New Moon)

Je dalším pokračování Iabellina příběhu. Tentokrát Stephenie Bellu a Edwarda vystaví zkoušce tím, že je od sebe odloučí. Bella i Edward to těžce nesou a když se Edward od své sestry Alice dozví že Bella se pravděpodobně zabila skokem z útesu, rozhodne se odjet do Itálie a požádat Volturiovi (nejmocnější upírskou rodinu) o smrt. Nakonec se ukáže, že Bella je naživu, podaří se jí ale Edwarda zachránit.

Stmívání (Twilight)

31. srpna 2009 v 15:28 | Lucyk |  Stmívání

Stmívání (Twiling)

První román z celé ságy vyšel v roce 2005 a ještě téhož roku byla Stephenie označena za nejslibnější autorku roku. Příběh vypráví o Isabelle Swan, která se přestěhuje z Phoneixu do klidného a deštivého Forks. Tam se seznámí s podivínem Edwardem Cullenem, o němž se později dozví děsivou skutečnost - je totiž upír. I přes nebezpečí, které jí hrozí, se však do Edwarda zamiluje a nehodlá se ho vzdát.

Obsazení nového dílu ságy Twilight se změní

31. srpna 2009 v 15:12 | Lucyk |  !!!Novinky!!!
Obsazení nového dílu ságy Twilight se změní...
Přesto, že první díl Stmívání byl jedním z nejúspěšnějších filmů roku 2009 a jeho pokračování New Moon bude s největší pravděpodobností hitem roku 2010, herečka Rachelle Lefevre, která si zahrála svůdnou upírku Victorii, se ve třetím díle Eclipse (Zatmění) hrát nechce! Proč? To neprozradila, ale pravděpodobně má moc práce. Ve třetím díle ji tedy nahradí Bryce Dallas Howard.

Společnost Summit Entertainment nedávno ohlásila veřejnosti, že právě kvůli Rachelle Lefevre, která firmě dělala problémy, se příprava třetího dílu pozdržela. Teď když je na světě nová představitelka Victorie, společnosti nestojí v cestě žádné překážky a natáčení Eclipse tedy začne v srpnu.

"Jsme opravdu šťastní, že tak talentovaná herečka, kterou Bryce bezpochyby je, souhlasila s rolí Victorie," prozradil Erik Feig, prezident Summit Entertainment a dodal: "Rachelle dovedla postavu Victorie do skvělé filmové podoby a Bryce teď její charakter položí do úplně nové dimenze. "

Eclipse bude režírovat David Slade podle scénáře Melissy Rosenberg a kritici již teď tvrdí, že to bude s největší pravděpodobnstí trhák! Film by měl přijít v červnu příštího roku do amerických kin. Uvidíme, kdy se ho dočkáme u nás...Zdroj:Bauermedia

Už brzy přijde do kin další díl ságy Twilight New Moon, jeho tvůrci a herci proto mají co dělat, aby uklidnili davy nadšených fanoušků...

31. srpna 2009 v 15:02 | Lucyk |  !!!Novinky!!!

Už brzy přijde do kin další díl ságy Twilight New Moon, jeho tvůrci a herci proto mají co dělat, aby uklidnili davy nadšených fanoušků. Nedávno proto uspořádali promítání ukázek z filmu a po jeho skončení diskuzi s hlavními představiteli - Robertem Pattinsonem, Kristen Stewart a Taylorem Lautnerem. My ti z téhle akce přinášíme report.


Promítání doprovázelo nadšené hvízdání a výkřiky. New Moon bude prostě trhák! Po skončení na podium přišel Rob, Kristen a Tay. Na první pohled mezi nimi panovalo přátelství, což je podle všech také jeden z důvodů, proč pokračovat v natáčení ságy Twilight. Fanynky se těšily hlavně na Roba. Některé však na závěr přiznaly, že je daleko víc okouzlil Taylor Lautner. "Byl nádherný, vysoký, opálený, výřečný a naprosto okouzlující," nechala se slyšet jedna z nich.

Na co se diváci ptali Roba?

Největší strach měli z toho, že se v New Moon bude objevovat jen málo, v knize totiž postava Edwarda skoro není! "Asi by to vypadalo dost lacině, kdyby to byl jen můj hlas. Takže tam vyrobili takové halucinace, téměř neviditelná zjevení", uklidnil Rob své fandy s tím, že ve filmu ho uvidíme dost. Diváky také zajímalo, jak se Robertovi změnil v poslední době život. "Rád si myslím, že se toho tolik nezměnilo. Co se týče mě, nemyslím si, že jsem se změnil. Ale když jdu po ulici, více se dívám do země," odpověděl.

Co prozradila Kristen?

Co všechno se změnilo u ní? "Ostříhala jsem si vlasy," odpověděla jednoduše. A jak se změnila Bella - její filmová postava? "Má více o čem přemýšlet. Je dospělejší. Zestárla. Musí se srovnat s více věcma. Jo. Tak asi," prozradila Kristen.

Otázky na Taylora?

Ty se týkaly hlavně jeho postavy! "Proteiny, dobré karbohydráty a konec s cukry," prozradil tajemství svého vypracovaného těla s tím, že jsou za tím i dlouhé měsíce s osobním trenérem. Tay není tak ostřílený jako Rob a na publicitu si stále zvyká. "Je to šílené. Nikdo z nás to nečekal. Nemyslím si, že by někdo z nás s něčím takovým počítal," zaskočil fanoušky. Nakonec ale na jejich adresu dodal: "Je skvělé, že je vidíme znovu o rok později."

Zdroj: Bauermedia

Přehled vítězů nejdůležitějších kategorií

31. srpna 2009 v 14:59 | Lucyk |  !!!Novinky!!!

Přehled vítězů nejdůležitějších kategorií


Nejlepší muzikálový herec - Zac Efron - High School Musical 3
Nejlepší komediální herec - Zac Efron - Znovu 17
Nejlepší dramatický herec - Robert Pattinson - Twilight
Nejlepší muzikálová herečka - Miley Cyrus - Hannah Montana
Nejlepší komediální herečka - Anne Hathaway - Válka nevěst
Nejlepší dramatická herečka - Kristen Stewart - Twilight
Nejlepší akční film - X-Men Origins
Nejlepší romantická komedie - Marley a já
Nejlepší komedie - Noc v muzeu
Nejlepší drama - Twilight
Nejlepší horor - Pátek třináctého
Nejlepší muzikál - High School Musical 3
Holčičí objev roku - Ashley Greene - Twilight
Klučičí objev roku - Taylor Lautner - Twilight
Nejlepší filmová dvojice - Kristen Stewart a Robert Pattinson
Nejlepší album - zpěvačka - Fearless - Taylor Swift
Nejlepší album - zpěvák - We Sing, We Dance, We Steal Things - Jason Mraz
Nejlepší album - kapela - Vines and Trying Times - Jonas Brothers
Největší hit - The Climb - Miley Cyrus

Zdroj: Bauermedia

Teenagerovské ceny jsou předány...

31. srpna 2009 v 14:57 | Lucyk |  !!!Novinky!!!
Teenagerovské ceny jsou předány...
To byla show! V americkém Los Angeles se předávaly ceny Teen Choice Awards a letošní ročník zcela jednoznačně ovládla sága Stmívání. Volit se mohlo přes internet a svůj hlas poslalo celkem 83 milionů fanoušků. Největší odvahu na pódiu předvedl Joe Jonas, svůj cool účes totiž svěřil nůžkám v rukou známého boxera a rebela Mikea Tysona. Na což fanynky Jonas
Brothers reagovali neuvěřitelným vřískotem.

Jonasáci také skvěle zahráli a zazpívali, stejně jako Black Eyed Peas a když na podium vstoupila Miley Cyrus, publikum doslova šílelo. Nejen, že Robert Pattinson a Kristen Stewart vyhráli první cenu ve svých hereckých kategoriích, zároveň také byli vyhlášeni jako nejlepší herecký pár. Tři ceny si odnesl i sympatický Zac Efron a ukázalo se, že teenagerovským oblíbencem je i fotbalista David Beckham a gymnastka Shawn Johnsonová.

Zdroj: Bauermedia